x
Menü
İçerik Menü

Sık Sorulan Sorular

Sitenizden Kredi Kartı İle Alışveriş Yapmak Güvenli mi?

E-Ticaretin hızla yayıldığı bu dijital çağda firmamızın ilk önceliği güvenilirliktir. Bizden İnternet üzerinden alışveriş yapan ve kredi kartı ile ödeme gerçekleştiren müşterilerimizin güvenliğini sağlamak en önemli görevimizdir. Bunun için çalıştığımız E-Ticaret yazılım şirketi tarafından 256 BİT SSL ile koruma altına almış bulunmaktayız. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır. Alışveriş işlemleri sürecinde kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler sitelerimizden bağımsız olarak 256 BİT SSL ( SECURE SOCKETS LAYER ) Protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediği ve kayıt edilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir şekilde bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.

Ürünleriniz Gümüş mü?

İnternet sitemizde Gümüş Kategorisinde olan ürünler atölyemiz' de El İşi 925 Ayar Gümüşten, isteğe göre üzerine 22 Ayar Sarı Altın Kaplama ve Rose Bakır kaplama modeller olarak üretilir. Gümüş ürünlerimizin tamamında 925 Ayar damgası vardır. Ayrıca Kahramanmaraş Kuyumcular odasının biz üretici atölyelere verdiği firma marka patenti olan 1141 numaralı patentimizi yapılan Altın veya Gümüş bütün modellerimizin üzerine vururuz. Bu patent bize hukuki sorumluluk verir.

Sitenizdeki Ürünler Altın Olarak Yapılır mı?

İnternet sitemizde olan ürünleri veya olmayan farklı yerde beğendiğiniz modelleri 14, 22 Ayar Altın Olarak Yapabiliriz. Aynı seçenek 925 Ayar Gümüş modellerin yapımı içinde geçerlidir. Sloganımız (Takınızı Siz Tasarlayın, Biz Yapalım) Not: Kişiye Özel Tasarım Altın ve Gümüş İsimli Kolye, Yüzük, Bileklik, Anahtarlık, Çatal Bebek İğnesi, Kol Düğmesi, Rozet gibi ürünleri kısa sürede ürete biliriz. Fakat Taşlı ve El işi fazla emek isteyen ürünler kısa sürede olmaya bilir. Altın ve Gümüş imalatı alanda yapamayacağımız model çok azdır. Yeter' ki biraz zaman ve emeğimizin karşılığı verilsin. Uyarı; Çok özel tasarım emek isteyen ürünlerin yapımına önden KAPORA almadan başlamıyoruz.

Gümüş Neden Kararır?

Yaz aylarında havanın sıcak ve nemli olmasından dolayı insan vücudunda terlemeden oluşan tuz, deniz ve kaplıca suları, parfüm ve deodorantlar Gümüşü karartır. Ayrıca Gümüş kullanılmadığı zamanda oksitlenir kararır. Bunu önlemek için hava almayacak jelatin veya muhafaza etmek gerekir. Gümüş kararmaz diye yanlış bir söz var bizim sektörümüzde. Oysa Gümüş kullanılmadığı halde bile kararan bir madendir. Çünkü havadaki nemden, tozdan ve güneşten etkilenir. Sadece Gümüş değil bütün madenler, elbiseler, gıdalar ve farklı ürünlerde oksitlenir, kararır ve rengi solar. Ayrıca her insanın bağışıklığı, Ten rengi, Boyu ve diğer özellikleri farklı olduğu gibi, İnsanların terindeki tuz oranı’ da aynı değildir. Terindeki tuz oranı yüksek olan bir İnsanın kullandığı Gümüşü karartma ihtimali çok yüksektir. Terinde tuz oranı az olan İnsanın' da kullandığı Gümüşü karartma ihtimali çok azdır. Örneğin yaz aylarında siyah tişört giyen bazı İnsanların koltuk altları terleyip kuruduğunda orda beyaz renkler oluşur, bazılarında ise olmaz. Bunun nedeni terdeki tuz Oranı çok veya az olması ile alakalıdır. 20 Yılı aşkın bu sektörde edindiğimiz tecrübeye dayanarak Gümüşün kararma şikayetini en çok yaz aylarında duyuyoruz ve buradan çıkarttığımız sonuç tablosu şudur.

● % 5 İnsanda Gümüş Az Kararır

● % 5 İnsanda Gümüş Normal Kararır

● % 90 İnsanda Gümüş Hiç Kararmaz

KAMER GÜMÜŞ AİLESİ

Gümüş Nasıl Parlatılır?

1: Limon ve Tuz İle Temizleme Parlatma

Limon asidik özelliğinden dolayı, temizlik işlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. 3-5 yemek kaşığı limon suyu, 2 bardak soğuk su ve 1 yemek kaşığı tuzu bir kapta karıştırarak, kararan gümüşlerinizi bu suya bırakın. 20 dakika bekledikten sonra çıkarın ve temiz su ile durulama yapın. Daha sonra temiz bir yumuşak bez veya havlu ıslaklık ve nemini giderin.

2: Deterjan İle Temizleme Parlatma

1 Litre ılık suya 3 yemek kaşığı bulaşık deterjanı döküp, bolca köpürttükten sonra, kararan gümüşlerinizi bu suya bırakın. 10 dakika bekledikten sonra yumuşak bir sünger ile birkaç dakika köpüklü şekilde bulaşık yıkar gibi ovalama yapın. Sonra temiz su ile durulayın. Daha sonra temiz bir yumuşak bez veya havlu ıslaklık ve nemini giderin. Varsa saç kurutma makinası ile kuruta bilirsiniz.

Gümüş Ürünlerin Üzerine Yapılan Sarı Yaldız Altın ve Roz Bakır Kaplama Rengi Solar mı?

925 Ayar Gümüş üzerine yapılan 22 ayar Sarı Yaldız Altın kaplama ve Roz Bakır kaplamanın ömrü kullanıma göre değişir. Yaz aylarında terlemeden dolayı biraz daha çabuk solabilir. Bu kaplama yapılan ürünlerin ömrü 3 Ay ile 1 Yıl arasında değişir. Bu konuyu mantıklı bir şekilde anlatmamız gerekir. Şöyle bir düşünelim, kullanılan madenin Gümüş olduğunu, doğal renginin’ de beyaz olduğunu biliyoruz. Bunun üzerine kendi öz renginden farklı bir renk kaplama yapıldığında elbette’ ki bu kalıcı olmayacaktır. Biz Kamer Gümüş Markası olarak bu konuda müşterilerimize en doğru bilgiyi vermeyi kendimize görev olarak biliyoruz. Bu konuda müşteri kaybına uğrayacağımızın farkındayız. Fakat yine’ de doğru bildiklerimizi söylemekten vazgeçmeyeceğiz.

Siparişim Kaç Güne Bana Ulaşır?

Aldığımız siparişleri % 90 Aynı Gün Kargoya Teslim Ediyoruz ve anında müşterimize kargo takip No atıyoruz. Kargonun gideceği yer olan müşterimizin il ve ilçesi, bizim bulunduğumuz il olan Kahramanmaraş' a yakınlık veya uzaklıkla alakalı teslimat' da değişkenlikler oluyor. Örnek;  İl merkezlerine 1 veya 2 iş gününde teslim ediyorlar. Nüfusu fazla olan ilçelere' de ve orada kargo şubesi varsa 1-2 günde teslim oluyor. Fakat nüfusu az olan İlçe, Kasaba ve Köyler' de bazı yerlerde kargo firmalarından kaynaklı sıkıntılar olabiliyor. Bu tür yerlere kargolar haftanın 2 günü dağıtım yapıyor. Sipariş verdiğiniz gün itibariyle 3 ile 5 gün arasında teslim ediyorlar.

Siparişim Nasıl Paketlenir?

Bizden alacağınız bütün Ürünler Hediyelik Ahşap Kutu ve Üzerine İsteğinize Göre Yazısı Yazılmış olarak Ücretsiz Gönderilir. Yanında mutlaka çok seveceğiniz sürpriz küçük bir hediyemizde olur. Siparişiniz size ulaştıktan sonra, Ürünümüzden memnun kalırsanız, bir sonraki sefere yine bizi tercih etmenizi ve eşinize, dostunuza bizi önermenizi rica ederiz. Eğer ürünümüzden veya bizden şikayetiniz olursa mutlaka bize bildirmenizi, şikayetiniz konusunda tekrar size dönüş sağlayacağımızı taahhüt ederiz.

En Büyük Korkumuz; Kendi hatalarımızdan dolayı müşteri kayıp etmektir. Kaybetme korkusu olmayan İnsan, hiçbir şeyin kıymetini bilemez.

Ödeme Seçenekleri Nelerdir?

1. İnternet sitemizden güvenilir bir şekilde Kredi Kartınızla tek çekim yapabilirsiniz.

2. Tahsilatlı Kapıda ödeme seçeneğimiz maalesef yoktur.

3. Siz değerli müşterilerimize havale ile ödeme seçeneği tercihinide sunmaktayız. Çünkü İnternet sitesinden Kredi kartı alışverişlerinde kartını güvende his etmeyen müşterilerimize bir rıhatlama sağlar.

Size ve Ürünlerinize Nasıl Güvenebilirim?

İnsanlarımızın İnternetten alışverişe tam güvenemedikleri, daha önce karşılaştıkları kötü niyetli satıcılarla yaşadıkları sıkıntılar ve çevresinden' de aynı sorunları duydukları için biraz sıcak bakmıyorlar ve bu konuda haklıdırlar. Biz İnternette ürün sattığımız gibi, Aynı anda' da alıcıyız. Evimiz, İşyerimiz veya Kişisel ihtiyaçlarımız için İnternetten alışveriş yapıyoruz. Biz İnternetten Alışveriş Yaparken Dikkat Ettiğimiz Konuları Sizlerle Paylaşalım.

1. Satıcı firmanın kolay ulaşıla bilirliği, bizimle hızlı iletişime geçmesi, yani aradığınızda doğrudan bir muhatabın olması.

2. Firmanın açık İş yeri adresi, Maliye kaydı, Fatura, Garanti Belgesi olması gerekir. Özellikle sosyal medya INSTAGRAM' dan satış yapanların iş yeri adresinin mutlaka olması gerekir. Çünkü en fazla sorun buralarda oluyor. Satıcı INSTAGRAM sayfasını kapatıyor, kimse ona ulaşamıyor. Bir firmanın adresi ve Telefon Numarası yoksa o tür satıcılardan uzak durun.

3. Birde çok ucuz olan ürünlerde sıkıntı fazla olabiliyor. Kaliteli olan hiç bir ürün değerinden aşağıya satılmaz. Farklı sitelerde fiyatlar birbirine yakın, sadece bir yerde çok ucuz ise o siteden uzak durun. Zararına hiçbir firma İndirim yaparak Ürün satmaz, Eğer satıyorum diyorsa o üründe bir sıkıntı vardır veya sadece o üründe İndirime giderek, Reklamla firmasını tanıtıp, İnsanların dikkatini çekerek, müşterileri sitesine yönlendirip, farklı ürün satmaya çalışıyordur.

Ürünler Görsellerinizle Aynımı?

Ürünlerimiz görseldeki resim ile birebir aynıdır. Siparişinizi kargoya vermeden önce size WhatsApp' tan ürünün resmi atılır. Onayınız alındıktan sonra kargoya veririz.

Ürün Görsellerinizi Kendi Sayfamda Kullanabilirmiyim?

Sitemizdeki ürünlerin tamamı kendi Fotoğraf Stüdyomuzda çekilip tasarlanmıştır. Bu yüzden Görsellerimiz Telif Hakkı İçermektedir. İhlal yapanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Bizimle Bayilik Anlaşması yaparsanız kullana bilirsiniz.

Bizim Sloganımız; Takınızı siz tasarlayın biz yapalım, Siz hayal edin biz gerçekleştirelim.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.